Loading…
 • 0
 • 1
 • 2

Aktualności

Łódź zieloną stolicą świata Łódź będzie w 2024 roku gospodarzem Expo Horticultural. Kolejna edycja tego międzynarodowego wydarzenia odbędzie się…
Łódź zieloną stolicą świata
Inwestycja nie zaczyna się na budowie O korzyściach związanych ze stosowaniem procedury „projektuj i buduj” przy realizacji dużych inwestycji z zakresu…
Inwestycja nie zaczyna się na budowie
Science fiction na wyciągnięcie ręki O smart cities, udziale aut autonomicznych w ruchu transgranicznym i sztucznej inteligencji w transporcie z…
Science fiction na wyciągnięcie ręki
Elastyczność jest priorytetem Choć spółka ORLEN Asfalt Česká republika powstała zaledwie siedem lat temu, to dzisiaj pokrywa ponad…
Elastyczność jest priorytetem

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i kliknij przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

Redakcja Poleca

 • Mury nie rozwiązują problemów
  Mury nie rozwiązują problemów

  Polska może skorzystać na migracji pracowników z Azji, ale do tego potrzeba odpowiedniej polityki rządu, zrozumienia różnic kulturowych i zmiany mentalności. O problemach z otwieraniem się polskiego rynku pracy na kraje azjatyckie mówi Janusz Piechociński, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska–Azja, wicepremier i minister gospodarki w latach 2012–2015, w rozmowie z Anną Krawczyk.

  Izba Przemysłowo-Handlowa Polska–Azja istnieje od 2016 r., a więc to dość młoda organizacja. Na jakiej koncepcji opiera się jej działalność?

  Izba ma formułę związku pracodawców i liczy ponad 60 firm, które są zainteresowane współpracą z partnerami biznesowymi na rynku wschodnim. Od początku przyjęliśmy założenie, że istnieje niewykorzystany potencjał w diasporach narodowych, które żyją w Polsce. Mam na myśli diaspory Chińczyków, Wietnamczyków, Arabów, Hindusów itd.

  Polska gospodarka w fazie odbudowywania swojej konkurencyjności na świecie zdobyła dobrą pozycję w kontaktach handlowych z krajami Unii Europejskiej i wypracowała nadwyżkę handlową. Natomiast w obrocie z krajami azjatyckimi mamy deficyt.

  Czytaj dalej...

Partnerzy

Logowanie