WydarzeniaKonferencje, Szkolenia, Warsztaty

X. Smart City Forum

X. Smart City Forum

Od Wrzesień 18, 2019 08:00 aż Wrzesień 19, 2019 16:00 Zapisz w kalendarzu

W Arche Hotel Krakowska Aleja Krakowska 237, 02-180 Warszawa

Wysłany przez Anna Krawczyk

Kategorie: Infrastruktura

Tagi: IX Smart City Forum , Mobilność , Inteligentne miasta

Hits: 1501

Oceń:

Inteligentne miasta są przyszłością współczesnych aglomeracji. Pojęcie smart city pojawia się w debacie publicznej już od kilku lat, jednak jego znaczenie zmienia się razem z postępem technologicznym i trendami społecznymi. Nowa generacja miast nie skupia się tylko na rozwoju nowych technologii, ale także na potrzebach mieszkańców i ich roli w miastach przyszłości.


Zbliżająca się X. edycja Smart City Forum jest odpowiedzią na ewolucje inteligentnych miast w Polsce. Podczas 2 dni kongresu uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi kwestii smart city. Agenda wydarzenia zbudowana została w taki sposób, aby przekazać ideę smart city do wszystkich ośrodków miejskich i umożliwić im zarządzanie miastami w sposób ekologiczny, nowoczesny, efektywny i oszczędny niezależnie od rozmiaru czy liczby mieszkańców.

Pokazane zostaną sposoby implementacji strategii smart city, które można adaptować do lokalnej specyfiki i skali. Debaty z udziałem przedstawicieli administracji samorządowej, ekspertów oraz przedstawicieli biznesów przybliżą aktualne wyzwania, oraz sukcesy poszczególnych miast. Prelegenci przedstawią także praktyczne strategie oraz rozwiązania w postaci praktycznych case studies. Poszczególne tematy zostaną rozwinięte podczas dynamicznej sesji round tables. Dyskusje prowadzone w wąskim gronie z udziałem ekspertów stanowią doskonałą okazję do networkingu.

Wydarzenie jest platformą wymiany doświadczeń, zaprezentowania najnowszych rozwiązań z zakresu smart city oraz sposobów implementacji i dobrych praktyk. Agenda wydarzenia została ukształtowana przez Radę Programową pod przewodnictwem. Macieja Bluja, eksperta w dziedzinie rozwiązań smart city, Wiceprezydenta Miasta Wrocławia w latach 2007–2018.

W dyskusjach uczestniczyli m.in.:

  • Wojciech Jeszka, Prezes Zarządu, Akcelerator Inteligentnych Miast
  • Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
  • Kordian Kolbiarz, Burmistrz Miasta Nysy
  • Jerzy Muzyk, Wiceprezydent Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju
  • Paweł Pisarczyk, CEO, Atende Software
  • Artur Szymczyk Wiceprezydent Miasta Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju
  • Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Podkowa Leśna

Smart City Forum to platforma spotkań między biznesem i samorządami. Mamy tutaj reprezentantów start-upów, dużych firm, dużych miast, małych i średnich firm-wszystkich uczestników czegoś, co nazywamy smart city. Jest to idea, która dopiero nabiera rozpędu, wymaga wsparcia, promocji, networkingu i tłumaczenia. Smart City Forum jest świetnym miejscem do tego, żeby ci wszyscy ludzie się spotkali, wyjaśnili sobie, jak rozumieją tę ideę i zastanowili się, co mogą zrobić wspólnie –- mówi Bartłomiej Pawlak, Wiceprezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju.

Smart City Forum jest konferencją, którą skupia się na konkretnych rozwiązaniach, które można przełożyć na każde miasto w Polsce. Pokazuje przykłady miast elastycznych, które zwiększają świadomość mieszkańców i ich zaangażowanie w życie miejskie. Nadchodząca jubileuszowa edycja jest wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Dodatkowe informacje

2019-09-18 08:00:00
2019-09-19 16:00:00

Logowanie