WydarzeniaKonferencje, Szkolenia, Warsztaty

Salon Kruszyw 2018

Salon Kruszyw 2018

Od Maj 08, 2018 11:00 aż Maj 10, 2018 16:00 Zapisz w kalendarzu

W Targi Kielce Zakładowa 1, Kielce, Poland

Wysłany przez Anna Krawczyk

http://salonkruszyw.imbigs.pl/index.php?page=Salon-2018

Kategorie: Infrastruktura

Tagi: Salon Kruszyw , IMBiGS

Hits: 1106

Oceń:

„Salon Kruszyw” to przedsięwzięcie towarzyszące kieleckim targom Autostrada i Maszbud od 2012 roku.

Organizatorzy Salonu - Targi Kielce oraz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego do uczestnictwa w organizacji tegorocznej edycji zaprosili, jak w 2017 r, Kluczowy Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. W efekcie tej współpracy Salon przekształci się w trzydniowe przedsięwzięcie.

Program Salonu przewiduje podczas tych 3 dni trwania Salonu spotkania specjalistów zarówno z branży kruszywowej jak i gospodarki odpadami i recyklingu w wielu aspektach ściśle ze sobą powiązanych.

Panele dyskusyjne, spotkania eksperckie czy też krótkie seminaria służyć będą wymianie poglądów, nawiązaniu kontaktów, rozwiązywaniu problemów i być może przyczynią się do podjęcia współpracy i wdrażania nowych innowacyjnych rozwiązań.

Tematem debaty, która odbędzie się 9 maja o godzinie 11.00 będzie "Zagospodarowanie trudno zbywalnych drobnych frakcji kruszyw".

W obszarze kruszyw naturalnych (piaskowo-żwirowych) problem ze zbytem frakcji drobnych występował i występuje w sposób ciągły od wielu lat, a właściwie od zawsze. Wynika on z naturalnego uziarnienia złóż, szczególnie dużego udziału frakcji drobnych, piaskowych, w sytuacji, gdy na ten asortyment zapotrzebowanie odbiorców kruszyw jest mniejsze niż na inne kruszywa.

To ograniczone zapotrzebowanie na drobne frakcje kruszyw (tak w budownictwie ogólnym, przemysłowym, jak i infrastrukturalnym) wpływa na problemy ze zbytem, co odbija się na kondycji ekonomicznej zakładów.

Podczas Debaty będzie możliwość określenia, jaka jest skala problemu jeśli chodzi o ilość i jakość trudno zbywalnych asortymentów kruszyw, a także jak kształtuje się sytuacja w poszczególnych regionach. Istotna będzie odpowiedź na pytanie, jakie są możliwości i kierunki zagospodarowania tych asortymentów. Przedstawione zostaną konkretne technologie zagospodarowania kruszyw drobnych.

Zapraszamy do udziału.  Wstęp wolny - po rejestracji.

Dodatkowe informacje


2018-05-08 11:00:00
2018-05-10 16:00:00

Logowanie