InfrastrukturaMiesięcznik

Transport (36)

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Nowe oczekiwania rynku

Napisane przez
Tomasz Przeradzki

Z Tomaszem Przeradzkim, dyrektorem generalnym Atlas Copco Technika Budowlana, rozmawia Anna Krawczyk.

środa, 17 grudzień 2014 00:00

Panaceum na kłopoty drogowe

Napisane przez
Uroczyste otwarcie konferencji, od lewej: Erwin Filipczyk, Jacek Jacak, Wacław Michalski, Anna Krawczyk

Branża drogowa znowu jest podzielona. Na nowo rozgorzała dyskusja: beton czy asfalt? Asfalciarze czują się pominięci oraz rozgoryczeni tym, że GDDKiA nie zaprosiła ich do dyskusji na temat budowy ponad 800 km dróg w nowej perspektywie unijnej w technologii betonowej. Jak zakończy się sprawa, w tej chwili nie wiadomo. Faktem jest, że zarówno technologia asfaltowa, jak i betonowa ciągle ewoluują.

środa, 01 październik 2014 00:00

Drogowe science fiction potrzebuje realnego finansowania

Napisane przez
Drogowe science fiction potrzebuje realnego finansowania

Czy lansowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad model „utrzymaj standard” zwiastuje nową jakość w utrzymaniu dróg w Polsce? Czy można go zastosować do dróg lokalnych? Odpowiedzi na te pytania mogą stać się impulsem do wprowadzenia gruntownych zmian w organizacji i w systemie finansowania utrzymania dróg.
W głowach drogowców już dziś rodzą się wizje, które można by zaliczyć do kategorii science fiction. Niemożliwe? Czas stworzyć nowe możliwości – mówią optymiści.

poniedziałek, 01 wrzesień 2014 00:00

Siedlce–Terespol – nowoczesność i wygoda

Napisane przez
Siedlce–Terespol – nowoczesność i wygoda

Pasażerowie mogą już korzystać z nowych peronów na przystanku osobowym Łuków Zapowiednik. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji linii kolejowej na odcinku Siedlce–Terespol prowadzą również intensywne prace w Siedlcach i Międzyrzecu Podlaskim.

poniedziałek, 01 wrzesień 2014 00:00

Wyzwania i innowacje

Napisane przez
Horst Erdlen

Dzisiejsze technologie budowy dróg pozwalają inwestorom osiągnąć oszczędności rzędu 20%. Ma to szczególnie znaczenie dla dróg lokalnych, które stanowią ponad 70% sieci drogowej. Jak osiągnąć takie rezultaty, mówi Horst Erdlen, dyrektor zarządzający Pionem Budowy Dróg w J. Rettenmaier & Söhne GmbH + Co. KG, w rozmowie z Anną Krawczyk.

poniedziałek, 01 wrzesień 2014 00:00

Zmiany w umowach o roboty budowlane

Napisane przez
Barbara Dzieciuchowicz

Dnia 25 lipca br. sejm znowelizował ustawę Prawo zamówień publicznych. W sierpniu senat wprowadził 15 poprawek, w większości o charakterze redakcyjnym. Po odrzuceniu 7 poprawek 29 sierpnia br. sejm nowelizację uchwalił.
W pracach nad nowelizacją uczestniczył zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. O zmianach, jakie ustawa niesie dla branży i kondycji drogowców, z Barbarą Dzieciuchowicz, p.o. prezesa Izby, rozmawia Anna Krawczyk.

Strona 4 z 4

Logowanie