InfrastrukturaMiesięcznik

Transport (36)

czwartek, 10 grudzień 2015 00:00

Iść w awangardzie

Napisane przez
Iść w awangardzie

Wiosną 2016 r. w Monachium odbędzie się bardzo ważna impreza – Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Maszyn Budowlanych Bauma. Wiele nieznanych dotąd urządzeń zostanie tam pokazanych po raz pierwszy. O zamierzeniach Atlas Copco, a także o rozwiązaniach korzystnych dla klientów z Tomaszem Przeradzkim, dyrektorem generalnym Atlas Copco Technika Budowlana, rozmawia Anna Krawczyk.

czwartek, 10 grudzień 2015 00:00

Raz, a dobrze

Napisane przez
Raz, a dobrze

19 listopada br. we Wrocławiu odbyło się Walne Zgromadzenie członków Klubu Inżynierii Ruchu. Stowarzyszenie działa z powodzeniem już ponad dwie dekady. O wyzwaniach, jakie stoją przed inżynierami ruchu, oraz działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego z prezesem zarządu Tomaszem Borowskim rozmawia Anna Krawczyk.

czwartek, 10 grudzień 2015 00:00

Wyzwania dla kolei

Napisane przez
Wyzwania dla kolei

Machina inwestycji kolejowych ruszyła w 2004 r., w momencie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Choć minęła już dekada, my wciąż czekamy na rozpędzenie się polskiej kolei. O tym, co jest motorem napędowym, a co hamulcem rozwoju tej branży, w rozmowie z Anną Krawczyk mówi dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji Pro Kolej.

czwartek, 10 grudzień 2015 00:00

Na czas, na pewno

Napisane przez
Na czas, na pewno

Mijający rok był kolejnym trudnym rokiem dla przewoźników kolejowych i operatorów logistycznych. Rozpoczął się zastojem na rynku przewozów masowych, co było spowodowane problemami branży górniczej oraz realizacją inwestycji infrastrukturalnych związanych z kończącą się unijną perspektywą finansową. O szansach rozwoju rynku i dopasowaniu oferty przewozowej do oczekiwań klienta mówi Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics, w rozmowie z Anną Krawczyk.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Jasno i bezpiecznie

Napisane przez
Jasno i bezpiecznie

Kontynuując omawianie wpływu jasności nawierzchni na wzrost bezpieczeństwa kierowców i trwałości dróg oraz na obniżenie kosztów oświetlenia ulic, chcemy przybliżyć kwestie dotyczące oświetlenia dróg oraz badania jasnych nawierzchni.
Przypomnijmy, że poświęcona tej tematyce konferencja odbyła się w dniach 16–17 września br. w Chorzowie.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Inwestycje drogowe odmienią Pomorze Zachodnie

Napisane przez
Autostrada A6

Nowy odcinek drogi ekspresowej Goleniów–Koszalin wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa oraz obwodnice dwóch innych miast regionu – Wałcza i Szczecinka – to najważniejsze w zachodniej części Pomorza zamierzenia inwestycyjne GDDKiA. Niewykluczone, że w najbliższych latach do tej listy dołączy jeszcze tunel w Świnoujściu i tym sposobem zachodniopomorskie stanie się jednym z największych placów budowy w kraju.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Tajniki dróg w Skarbimierzycach

Napisane przez
Pomieszczenie Zespołu Asfaltów i Mieszanek Mineralno-Asfaltowych,      w którym wykonuje się badania mieszanek mineralno-asfaltowych

W 2009 r. GDDKiA ogłosiła uruchomienie mobilnych laboratoriów. Ich zadaniem miało być kontrolowanie jakości robót wykonywanych na budowach dróg publicznych. Tomasz Rudnicki, zastępca Generalnego Dyrektora, zapowiadał wówczas, że mysz się nie prześlizgnie nieskontrolowana.
Kolejnym krokiem miała być rozbudowa 16 laboratoriów działających w każdym z oddziałów GDDKiA. W tej chwili wszystkie mają już za sobą proces akredytacji.
Podczas wizyty w województwie zachodniopomorskim miałam okazję odwiedzić Laboratorium Drogowe w Skarbimierzycach. Zarówno wyposażenie, jak i profesjonalizm kadry Wydziału Technologii-Laboratorium Drogowego robią wrażenie.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Prezenty dla drogowców

Napisane przez
Tomasz Rudnicki

– Nowa perspektywa unijna na pewno będzie lepsza i spokojniejsza. Z uwagi na wydłużony czas realizacji inwestycji harmonogramy nie będą tak napięte, jak w poprzedniej – zapewnia dr inż. Tomasz Rudnicki, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, w rozmowie z Anną Krawczyk.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Skandynawskie wzorce

Napisane przez
Grzegorz Sochański

Z Grzegorzem Sochańskim, dyrektorem zarządzającym Nynas sp. z o.o., rozmawia Anna Krawczyk.

poniedziałek, 22 grudzień 2014 00:00

Drogowiec i filantrop

Napisane przez
Adam Nowakowski

Adama Nowakowskiego, właściciela Przedsiębiorstwa Transportowo-Handlowego Wapnopol, poznałam w 2009 r. Odtąd co jakiś czas mam zaszczyt gościć go na łamach „Infrastruktury”. Jaka jest recepta na sukces? – pytam za każdym razem.
Niewiele osób wie, że na równi z pracą zawodową pan Nowakowski ceni sobie możliwość pomagania innym. Czasami czyni to za pośrednictwem fundacji, a czasami osobiście. Wyrazem pomocy było też wykupienie przedsiębiorstwa z Działdowa, które zbankrutowało.
Dziś kolejny raz rozmawiamy o sukcesie, ale też o tym, jakim kosztem bywa osiągnięty.

Strona 3 z 4

Logowanie