InfrastrukturaMiesięcznik

Temat Wydania (48)

czwartek, 02 sierpień 2018 00:00

Łódź zieloną stolicą świata

Napisane przez
Łódź zieloną stolicą świata

Łódź będzie w 2024 roku gospodarzem Expo Horticultural. Kolejna edycja tego międzynarodowego wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Nature of the City – Natura Miasta”, a jej celem będzie promocja wykorzystania potencjału zieleni w aglomeracjach miejskich.

środa, 01 sierpień 2018 00:00

Smart city – miasto szczęśliwych ludzi

Napisane przez
Smart city – miasto szczęśliwych ludzi

Według mojej definicji smart city to miasto szczęśliwych ludzi, dlatego że wspiera trzy najważniejsze filary życia miejskiego: szeroko rozumiane zdrowie, produktywność i możliwości rozwoju osobistego. Do miasta, które zadba o te elementy, będą napływać ludzie – mówi Dariusz Stasik, przedsiębiorca i entuzjasta idei smart city – m.in. prezes zarządu W.P.I.P., członek zarządu PLGBC, członek Rady Programowej Smart City Forum oraz inicjator rozwoju idei zrównoważonego budownictwa i powstania pierwszego w Polsce zeroenergetycznego obiektu produkcyjno-biurowego z certyfikatem LEED Platinum – Smart City Center.

środa, 01 sierpień 2018 00:00

By jeździło się łatwiej

Napisane przez
By jeździło się łatwiej

Wraz ze wzrostem natężenia ruchu samochodowego w miastach pojawia się potrzeba skutecznego nadzorowania mobilności, zwłaszcza na głównych skrzyżowaniach. Nowoczesne systemy zarządzające ruchem są z sukcesem stosowane m.in. we Wrocławiu i w Trójmieście.

środa, 01 sierpień 2018 00:00

Transport przyszłości – pojazdy autonomiczne

Napisane przez
Paweł Ławreszuk

Technologia pojazdów autonomicznych śmiało może być wykorzystywana w transporcie publicznym w lokalizacjach o znikomym natężeniu ruchu (np. na lotniskach czy w kampusach). Natomiast wypracowanie rozwiązań pozwalających na jej zastosowanie w ruchu miejskim wymaga jeszcze sporo czasu – stwierdził JACEK CHRZANOWSKI, członek międzynarodowego studia projektowego One One Lab, specjalizującego się w opracowywaniu brył samochodów autonomicznych, w rozmowie z Anną Krawczyk.

sobota, 07 lipiec 2018 23:11

Na straży jakości

Napisane przez
Na straży jakości

Instytut Badawczy Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. działa na rynku od siedmiu lat. Stoi na straży jakości przy budowie infrastruktury drogowej. Pełni funkcję pomostu między inwestorem i wykonawcą, a współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego pozwala mu na dogłębną analizę rynku.

sobota, 07 lipiec 2018 23:03

Nowoczesne technologie w produkcji MMA

Napisał
Nowoczesne technologie w produkcji MMA

– Ammann ma najlepiej rozwinięty dział techniczny i serwisowy wśród producentów wytwórni mas bitumicznych – jest w stanie modernizować także wytwórnie innych firm. Na przestrzeni lat wyspecjalizowaliśmy się w modernizacji wszystkich typów otaczarek w Polsce – podkreśla Rafał Zając, menedżer sprzedaży w firmie Ammann Polska, w rozmowie z Anną Krawczyk.

sobota, 07 lipiec 2018 22:55

Stawiamy na dialog z klientami

Napisane przez
Stawiamy na dialog z klientami

– Będąc blisko z naszymi klientami, staramy się zrozumieć ich potrzeby i zbierać doświadczenia, bo to wzbogaca nasze kompetencje. Chętnie dzielimy się zdobytą wiedzą, by pomagać klientom budować ich przewagę konkurencyjną – podkreśla Grzegorz Sochański, dyrektor zarządzający Nynas, w rozmowie z Anną Krawczyk.

sobota, 07 lipiec 2018 22:38

Podążając za klientem

Napisane przez
Podążając za klientem

– Jeśli firmy skupią się na klientach, to jest duża szansa, że nie tylko znajdą swoje miejsce na rynku, lecz także pozyskają lojalnych i zaangażowanych odbiorców – podkreśla Beata Michalska-Dominiak, współzałożycielka organizacji Klientocentryczni, skupiającej się na wypracowaniu proklienckiego podejścia w korporacjach i instytucjach, w rozmowie z Anną Krawczyk.

wtorek, 01 maj 2018 00:00

Liderzy polskiej gospodarki

Napisane przez
Liderzy polskiej gospodarki

Po raz 24 gmach Teatru Wielkiego Opery Narodowej zgromadził laureatów i gości Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu. Wydarzenie, organizowane przez Business Centre Club, zwieńczyło XXVII edycję konkursu „Lider Polskiego Biznesu”.

wtorek, 01 maj 2018 00:00

Rekordowe innowacje

Napisane przez
Rekordowe innowacje

– Projekty zgłoszone do nagrody „Polski Produkt Przyszłości“ przede wszystkim są praktyczne. Obecnie przecież głównym wyzwaniem dla innowacji jest podniesienie poziomu i komfortu życia obywateli. Ma to szczególne znaczenie w dobie silnej konkurencji krajowej i zagranicznej, kiedy o sukcesie nowatorskich koncepcji decyduje ich skuteczność w rozwiązywaniu konkretnych wyzwań cywilizacyjnych – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas uroczystej jubileuszowej gali konkursu.

Strona 1 z 5

Logowanie