InfrastrukturaMiesięcznik

poniedziałek, 16 luty 2015 00:00

Wydanie nr 1-2/2015 Infrastruktury

Napisane przez 

Końcówka zeszłego roku przyniosła nowe spojrzenie na drogownictwo jako na branżę skupiającą młodych i prężnych menedżerów. Przy okazji pokazywania rozwoju regionów o plany inwestycyjne pytaliśmy również oddziały Generalnej Dyrekcji. Przyjrzeliśmy się działom technologii i rozwiązaniom sprawdzonym na danym terenie.

 Jakie wyzwania stoją przed Podkarpaciem, w rozmowie miesiąca opowiada marszałek województwa. Władysław Ortyl przekonuje, iż „jednym z najważniejszych zadań samorządu jest zwiększanie konkurencyjności i innowacyjności gospodarki” – i trudno się z nim nie zgodzić.

Pragnąc popularyzować związki nauki z biznesem, prezentujemy harmonogram konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wraz z GDDKiA 15 stycznia br. ogłosiło ono pierwszy konkurs dotyczący wspólnego przedsięwzięcia o nazwie „Rozwój innowacji Drogowych”. Obejmuje ono cztery obszary tematyczne z zakresu technologii budowy dróg, bezpieczeństwa drogowego, a także zarządzania siecią drogową.
Owo zarządzanie stanowi temat specjalny tego wydania. W artykule opisującym świadczenie usług utrzymaniowych w modelu „Utrzymaj standard” zapytaliśmy przedsiębiorców o plusy i minusy takich umów. Odpowiedzi bywały zaskakujące.

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa – tę przestrogę Johanna Wolfganga von Goethe wzięliśmy sobie mocno do serca. Na dowód, że nie stoimy w miejscu, otwieramy nowy dział „Zarządzanie sobą”, w którym będziemy zamieszczać wskazania z zakresu coachingu oraz rozwoju osobistego. W pierwszym wydaniu gościmy Michaela Sandersona, instruktora Mindfulness, czyli uważności umysłu. Namawia on do gimnastykowania... umysłu. Efekty są zdumiewające – mogę to dać Państwu na piśmie.

Podpisuję się również pod felietonem o dość przewrotnym tytule „Przestępczość zorganizowana”. Ciekawe, czy skłoni on Państwa do jego przeczytania?

Zachęcam także do odwiedzania naszej nowej strony internetowej. Jak głosi nasze hasło: u nas się dzieje. Proszę więc dać nam się zaskoczyć.

Logowanie